Obowiązek sporządzenia sprawozdania z udzielonych zamówień publicznych – zasady, terminy i zakres informacji
Zasady, terminy i zakres informacji niezbędnych w sprawozdaniach z udzielonych zamówień publicznych.
Czytaj dalejZasady, terminy i zakres informacji niezbędnych w sprawozdaniach z udzielonych zamówień publicznych.
Czytaj dalejIstotne zmiany dla zamawiających klasycznych i sektorowych, szczególnie w zakresie zamówień publicznych na autobusy miejskie oraz usługi oparte na ich użytkowaniu. Przepisy wspierają cele Europejskiego Zielonego Ładu i przyspieszyć transformację sektora transportowego w kierunku neutralności klimatycznej.
Czytaj dalejPrzygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia w ramach KPO jest procesem wieloetapowym, który wymaga szczegółowego planowania i dokumentowania.
Czytaj dalejPrzetarg ograniczony – niedoceniana procedura udzielania zamówień publicznych. Pozwala na bardziej efektywną selekcję wykonawców, co jest kluczowe w realizacji skomplikowanych i wymagających projektów.
Czytaj dalejW ramach projektów współfinansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, procedura udzielania zamówień odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu transparentności, efektywności i uczciwości działań.
Czytaj dalejW obecnych czasach coraz więcej obszarów ludzkiej aktywności przenosi się do cyfrowej przestrzeni. W tym kontekście gwarantowanie dostępności cyfrowej staje się faktycznym wprowadzeniem w życie podstawowego prawa do równego traktowania każdego człowieka.
Czytaj dalejOd 1 stycznia 2021 r. obowiązuje pełna elektronizacja zamówień publicznych. Komunikacja na linii zamawiający-wykonawca w postępowaniu o udzielenie zamówienia i konkursie odbywa się z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
Czytaj dalejPolityka zakupowa państwa na lata 2022–2025 została skonstruowana z myślą o wspieraniu przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w ich aktywności na rynku zamówień publicznych. Regulacja sektora zamówień publicznych stanowi nadal stosunkowo nowe wyzwanie dla polskich przedsiębiorców. Jednym z jej głównych celów jest rozwijanie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw poprzez poszerzenie dostępu do rynku zamówień publicznych.
Czytaj dalejProkuratoria Generalna RP opublikowała we wrześniu 2023 r. rekomendacje odnoszące się do obszernej tematyki zastrzegania kar umownych.
Czytaj dalejW świecie zamówień publicznych istnieje kilka kluczowych zasad, które regulują proces udzielania zamówień. A co najważniejsze, przepisy prawa zamówień publicznych dotyczą zamówień i konkursów, których wartość jest równa lub przekracza 130 000 zł netto.
Czytaj dalej