Korekty są jak komplikacje. Profilaktyką jest dobre postępowanie przetargowe
Korekty finansowe w projektach unijnych w latach 2021 – 2027. Jak są naliczane, na co uważać i jak uniknąć błędów i korekt.
Czytaj dalejKorekty finansowe w projektach unijnych w latach 2021 – 2027. Jak są naliczane, na co uważać i jak uniknąć błędów i korekt.
Czytaj dalejZasady, terminy i zakres informacji niezbędnych w sprawozdaniach z udzielonych zamówień publicznych.
Czytaj dalejIstotne zmiany dla zamawiających klasycznych i sektorowych, szczególnie w zakresie zamówień publicznych na autobusy miejskie oraz usługi oparte na ich użytkowaniu. Przepisy wspierają cele Europejskiego Zielonego Ładu i przyspieszyć transformację sektora transportowego w kierunku neutralności klimatycznej.
Czytaj dalejPrzygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia w ramach KPO jest procesem wieloetapowym, który wymaga szczegółowego planowania i dokumentowania.
Czytaj dalejPrzetarg ograniczony – niedoceniana procedura udzielania zamówień publicznych. Pozwala na bardziej efektywną selekcję wykonawców, co jest kluczowe w realizacji skomplikowanych i wymagających projektów.
Czytaj dalejW ramach projektów współfinansowanych ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, procedura udzielania zamówień odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu transparentności, efektywności i uczciwości działań.
Czytaj dalejW obecnych czasach coraz więcej obszarów ludzkiej aktywności przenosi się do cyfrowej przestrzeni. W tym kontekście gwarantowanie dostępności cyfrowej staje się faktycznym wprowadzeniem w życie podstawowego prawa do równego traktowania każdego człowieka.
Czytaj dalejOd 1 stycznia 2021 r. obowiązuje pełna elektronizacja zamówień publicznych. Komunikacja na linii zamawiający-wykonawca w postępowaniu o udzielenie zamówienia i konkursie odbywa się z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.
Czytaj dalejPolityka zakupowa państwa na lata 2022–2025 została skonstruowana z myślą o wspieraniu przedsiębiorstw z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w ich aktywności na rynku zamówień publicznych. Regulacja sektora zamówień publicznych stanowi nadal stosunkowo nowe wyzwanie dla polskich przedsiębiorców. Jednym z jej głównych celów jest rozwijanie potencjału małych i średnich przedsiębiorstw poprzez poszerzenie dostępu do rynku zamówień publicznych.
Czytaj dalejProkuratoria Generalna RP opublikowała we wrześniu 2023 r. rekomendacje odnoszące się do obszernej tematyki zastrzegania kar umownych.
Czytaj dalej